תכנית יחודית ראשונה מסוגה המאפשרת לצעירות דתיות עם צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה להשתלב במדרשת 'אורות עציון' . התכנית הינה תלת שנתית וכוללת שירות לאומי, השתלבות במדרשה, מגורים בדירת שותפות, תכניות העצמה והכשרה לחיים עצמאיים.

תכנית 'עלי' מבית 'עלה מוריה'

תכנית ייחודית ראשונה מסוגה המאפשרת לראשונה לצעירות דתיות עם צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה, להשתלב במדרשת אורות עציון, התואמת את רוחן ותרבותן, ומציעה להן מסלול זהה לזה של בנות גילן

מי אנחנו?

תכנית 'עלי', הפועלת בגבעת וושינגטון בשיתוף עם משרד הרווחה והשירותים החברתיים, מציעה מכינה לחיים במסלול תלת שנתי. בשנה הראשונה והשנייה הצעירות משרתות בשעות הבוקר בשירות הלאומי, דרך האגודה להתנדבות, ובשעות אחה"צ והערב הן משתלבות במדרשת אורות עציון, בחוגים שונים ותכניות העצמה והכשרה לחיים עצמאיים. בשנה השלישית, הצעירות משתלבות בתחילת הדרך של בחירת מקצוע לחיים, לימודים ותעסוקה, כל בת והמסלול הנכון לה בתכנית מותאמהת אישית.

למי מיועדת התכנית?

התכנית מיועדת לבנות עם מוגבלות בגילאי 18-25 עצמאיות בתפקוד גבוה

מי מלווה את התכנית?

לתכנית צוות רב מקצועי מקצועי: מנהלת, עובדת סוציאלית, מרפאה בעיסוק וצוות מדריכות מסורות, חמות וערכיות. כמו כן לכל קבוצה בתכנית משפחה מלווה המארחת את הקבוצה בביתה באווירה חמה ומשפחתית ומלווה את הבנות בשבתות. 

הצוות מוביל את הצעירות להגשמת שאיפותיהן תוך בניית תכניות אישיות בשיתוף מלא של ההורים.

מה מיוחד בתכנית?

על אף הדומה והמשותף שבחבורה, כל אחת ואחת מהצעירות מביאה עמה אופי שונה ומיוחד, חלומות, כישרונות ויכולות ייחודיים, כאשר אנו עמלים, בשיתוף עם גוף מקצועי, כל מה שהמסלול המתאים לה, ליכולותיה ושאיפותיה, בדרך לחיים עצמאיים ואוטונומי.

הצעירות מתגוררות בדירות בגבעת וושינגטון, בינות מרחבים ירוקים לצד עושר אנושי ובאופן המאפשר לבנות אוירה נעימה, נינוחה, מעשירה, ומזמנת התפתחות אישית וקבוצתית.

מלבד הסדנאות המקצועיות והחוגים, הבנות זוכות לתכנית חברתית עשירה הבנויה משבתות משותפות, טיולים, בילויים, ואירועים רבים. כל אלה תורמים לגיבוש החברתי ולאווירה של שמחה בין הצעירות.

בנוסף, הבנות לומדות שיעורים מרבני המדרשה ומשתלבות יחד עם בנות המדרשה, לומדות איתן בחברותות ומצטרפות אליהן בשבתות.

רוצה לשמוע עוד?

ניתן לפנות למנהלת התכנית - הילה 0505566309 או להשאיר פרטים כאן