תכנית יחודית ראשונה מסוגה המאפשרת לצעירות דתיות עם צרכים מיוחדים להשתלב במדרשת 'אורות עציון' . התכנית הינה תלת שנתית וכוללת שירות לאומי, השתלבות במדרשה, חוגים ותכניות העצמה והכשרה לחיים עצמאיים.

תכנית 'עלי' מבית 'עלה מוריה'

תכנית ייחודית ראשונה מסוגה המאפשרת לראשונה לצעירות דתיות עם צרכים מיוחדים, להשתלב במדרשת אורות עציון, התואמת את רוחן ותרבותן, ומציעה להן מסלול זהה לזה של בנות גילן

מה להכין תכנית?

'עלי', הפועלת בגבעת וושינגטון בשיתוף עם משרד הרווחה והשירותים החברתיים, מציעה מסלול תלת שנתי, כאשר השנה הראשונה והשנייה הצעירה משרתות בשעות הבוקר בשירות הלאומי, דרך האגודה להתנדבות, ובשעות אחה"צ והערב שהם משתלבות במדרשת אורות עציון, בחוגים שונים והכיכלית העצמה והכשה לחיים עצמאיים. שנה השלישית, הצעירות משתלבות בת הדרך של בחירת מקצוע לחיים, לימודים ותעסוקה, כל בת והמסלול הנכון לה.

מי מלווה את התכנית?

לתכנית צוות רב מקצועי מקצועי: מנהלת, עובדת סוציאלית, מרפאה בעיסוק וצוות מדריכות מסורות, חמות וערכיות מוביל את הצעירות להגשמת שאיפותיהן.

מה מיוחד בתכנית?

על אף הדומה והמשותף שבחבורה, כל אחת ואחת מהצעירות מביאה עמה אופי שונה ומיוחד, חלומות, כישרונות ויכולות ייחודיים, כאשר אנו עמלים, בשיתוף עם גוף מקצועי, כל מה שהמסלול המתאים לה, ליכולותיה ושאיפותיה, בדרך לחיים עצמאיים ואוטונועים.

הצעירות מתגוררות בדירות בגבעת וושינגטון, באופן שיא מאפשר לבנות אוירה נעימה, נינוחה, מעשירה, ומזמנת התפתחות אישית וקבוצתית.

מלבד הסדנאות המקצועיות והחוגים, הבנות זוכות לתכנית חברתית עשירה הבנויה משבתות משותפות, טיולים, בילויים, ואירועים רבים. כל אלה תורמים לגיבוש החברתי ולאווירה של שמחה בין הצעירות.

 

בנוסף, הבנות לומדות שיעורים מרבני המדרשה ומשתלבות יחד עם בנות המדרשה, לומדות איתן בחברותות ומצטרפות אליהן בשבתות.

רוצה לשמוע עוד?

ניתן לפנות לעמותת "עלה" - נעמה סודקביץ' 0528797788 או להשאיר פרטים כאן